Artykuł sponsorowany

Czy mezoterapia igłowa to dobry sposób na odzyskanie pięknej skóry?

Czy mezoterapia igłowa to dobry sposób na odzyskanie pięknej skóry?

Mezoterapia igłowa to coraz bardziej popularna metoda na odzyskanie młodszego wyglądu skóry, ale czy naprawdę warto zdecydować się na ten zabieg? Wiele osób zastanawia się, czy mezoterapia igłowa jest skuteczna i bezpieczna. W tym artykule przyjrzymy się bliżej tej metodzie, omówimy jej zalety i wady oraz dowiemy się, jak przebiega sam zabieg.

Przeczytaj również: Jak przebiega mezoterapia igłowa?

Jak działa mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa polega na wprowadzeniu do skóry substancji aktywnych za pomocą cienkich igieł. Podczas zabiegu lekarz wykonuje wiele mikronakłuć w skórze, co pozwala na dostarczenie substancji odżywczych i regenerujących bezpośrednio do miejsca ich działania. Dzięki temu skóra staje się bardziej jędrna, nawilżona i gładka. Mezoterapia igłowana Targówku  jest szczególnie polecana osobom zmagającym się z problemami takimi jak utrata jędrności skóry, zmarszczki czy przebarwienia.

Zalety mezoterapii igłowej

Mezoterapia igłowa ma wiele zalet, które przyciągają coraz więcej osób do tego zabiegu. Po pierwsze, jest to metoda nieinwazyjna i stosunkowo mało bolesna, co sprawia, że jest dobrą alternatywą dla osób obawiających się bardziej inwazyjnych zabiegów. Po drugie, mezoterapia igłowa daje możliwość indywidualnego doboru substancji aktywnych, co pozwala na skierowanie działania zabiegu na konkretne problemy skórne. Po trzecie, efekty mezoterapii igłowej są widoczne już po pierwszym zabiegu, a regularne powtarzanie go sprawia, że skóra staje się coraz piękniejsza.

Przebieg zabiegu

Przed przystąpieniem do mezoterapii igłowej konieczna jest konsultacja z lekarzem specjalistą, który oceni stan skóry i dobierze odpowiednie substancje aktywne. Sam zabieg trwa około 30 minut i polega na wykonaniu serii mikronakłuć w skórze za pomocą specjalnych igieł. Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona i podrażniona, jednak te objawy zwykle ustępują po kilku godzinach. Aby osiągnąć najlepsze efekty, zaleca się wykonanie serii kilku zabiegów w odstępach 2–4 tygodniowych.