Artykuł sponsorowany

Czy usuwanie zębów pod narkozą jest kosztowne?

Czy usuwanie zębów pod narkozą jest kosztowne?

Usuwanie zębów to często konieczność, która może być dla wielu osób stresująca i bolesna. Dlatego coraz więcej pacjentów decyduje się na ten zabieg w znieczuleniu ogólnym, czyli pod narkozą. Warto jednak zastanowić się, czy taka opcja nie wiąże się z wyższymi kosztami oraz jakie są jej zalety i wady.

Kiedy warto wybrać narkozę?

Narkoza, czyli znieczulenie ogólne, jest szczególnie polecane osobom, które odczuwają silny lęk przed wizytą u dentysty lub mają trudności z tolerowaniem bólu. Jest to również dobre rozwiązanie dla pacjentów wymagających usunięcia kilku zębów naraz, gdyż pozwala to zaoszczędzić czas i zmniejszyć dyskomfort. Narkoza jest także często stosowana u dzieci, które mają problemy z kooperacją podczas zabiegów stomatologicznych, a także u osób z niepełnosprawnościami intelektualnymi lub ruchowymi.

Ile kosztuje usuwanie zębów pod narkozą?

Cena usuwania zębów pod narkozą jest wyższa niż w przypadku znieczulenia miejscowego. Koszt ten zależy od wielu czynników, takich jak rodzaj narkozy, czas trwania zabiegu, liczba usuwanych zębów oraz stopień ich skomplikowania. W Polsce cena za usunięcie jednego zęba pod narkozą wynosi średnio od 500 do 1500 złotych, jednak należy pamiętać, że do tego kosztu należy doliczyć opłatę za anestezję oraz ewentualne dodatkowe badania przed zabiegiem. Warto również sprawdzić, czy dany gabinet stomatologiczny posiada odpowiednie uprawnienia do przeprowadzania zabiegów pod narkozą.

Jak przygotować się do zabiegu?

Przed zabiegiem usuwania zębów pod narkozą w Białymstoku pacjent powinien zgłosić się na konsultację z anestezjologiem, który oceni jego stan zdrowia i zdecyduje o dopuszczeniu do tego rodzaju znieczulenia. Należy również poinformować lekarza o wszelkich przyjmowanych lekach oraz ewentualnych alergiach. Przed zabiegiem pacjent powinien być na czczo, co oznacza, że nie wolno mu jeść ani pić przez około 6 godzin przed narkozą. Po zabiegu warto zaopatrzyć się w środki przeciwbólowe oraz przestrzegać zaleceń stomatologa dotyczących higieny jamy ustnej i diety.