Artykuł sponsorowany

Czy zastosowanie biostymulatorów może rozjaśnić cienie pod oczami?

Czy zastosowanie biostymulatorów może rozjaśnić cienie pod oczami?

Cienie pod oczami to problem, z którym boryka się wiele osób. Wpływ na ich powstawanie mają zarówno czynniki genetyczne, jak i styl życia, a walka z nimi bywa trudna i długotrwała. Czy zastosowanie biostymulatorów może przynieść oczekiwane rezultaty i sprawić, że nasze spojrzenie stanie się bardziej wypoczęte?

Biostymulatory – co to jest?

Biostymulatory to substancje, które pobudzają naturalne procesy regeneracji skóry, dzięki czemu staje się ona jędrniejsza, bardziej elastyczna i nawilżona. Działają na zasadzie stymulowania fibroblastów – komórek odpowiedzialnych za produkcję kolagenu i elastyny. W efekcie skóra odzyskuje swoją młodzieńczą sprężystość, a zmarszczki i bruzdy stają się mniej widoczne. Biostymulatory mogą być stosowane w różnych formach, np. jako kremy, serum czy preparaty do mezoterapii.

Rodzaje biostymulatorów

Na rynku dostępne są różne rodzaje biostymulatorów, które różnią się między sobą składem oraz działaniem. Jednym z najbardziej popularnych jest kwas hialuronowy, który jest naturalnym składnikiem ludzkiej skóry i odpowiedzialny za jej nawilżenie oraz jędrność. Inne biostymulatory to np. polikaprolakton (PCL), który stymuluje produkcję kolagenu, czy hydroksyapatyt wapnia (CaHA), który wpływa na poprawę gęstości i elastyczności skóry. Warto zwrócić uwagę na skład preparatów i wybrać te, które najlepiej sprawdzą się w przypadku naszego problemu.

Biostymulatory a cienie pod oczami

Cienie pod oczami mogą być spowodowane różnymi czynnikami, takimi jak zmęczenie, stres, niedobór snu czy genetyka. W przypadku cieni spowodowanych utratą jędrności skóry lub zmniejszeniem objętości tkanki podskórnej, biostymulatory mogą przynieść pozytywne efekty. Stymulując produkcję kolagenu i elastyny, sprawiają, że skóra staje się bardziej napięta i jędrna, co może zmniejszyć widoczność cieni pod oczami.

Jednak warto pamiętać, że nie zawsze biostymulatory będą odpowiednim rozwiązaniem w usuwaniu ceni pod oczami w Gliwicach – np. gdy przyczyną cieni są zaburzenia krążenia czy genetycznie uwarunkowane przebarwienia. W takim przypadku warto skonsultować się z lekarzem lub kosmetologiem, który dobierze odpowiednią metodę leczenia.