Artykuł sponsorowany

Jak dobrać oprawki do okularów?

Jak dobrać oprawki do okularów?

Wybór odpowiednich oprawek do okularów to nie lada wyzwanie. Oprawki powinny być nie tylko modne i estetyczne, ale przede wszystkim komfortowe i dopasowane do kształtu naszej twarzy. W tym artykule przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać idealne oprawki do okularów.

Kształt twarzy a rodzaj oprawek

Każda twarz jest inna, dlatego warto zwrócić uwagę na jej kształt, aby dobrać odpowiednie oprawki. Osoby o owalnej twarzy mogą pozwolić sobie na większą swobodę wyboru, ponieważ praktycznie każdy rodzaj oprawek będzie im pasować. Natomiast osoby o kwadratowej twarzy powinny wybierać okulary o zaokrąglonych kształtach, które złagodzą rysy twarzy. W przypadku trójkątnej twarzy warto postawić na oprawki o prostokątnym kształcie, które zrównoważą proporcje. Z kolei dla sercowatej twarzy najlepsze będą okulary o delikatnych ramkach lub bezramkowe.

Kolorystyka oprawek a karnacja

Dobór odpowiedniej kolorystyki oprawek jest równie ważny co ich kształt. Warto zwrócić uwagę na odcień naszej skóry, kolor włosów i oczu. Osoby o chłodnej karnacji (jasna skóra, niebieskie lub szare oczy, blond włosy) powinny wybierać oprawki w chłodnych kolorach, takich jak srebro, szarość czy granat. Natomiast osoby o ciepłej karnacji (ciemna skóra, brązowe lub zielone oczy, brązowe włosy) będą wyglądać dobrze w oprawkach w ciepłych barwach, takich jak złoto, brąz czy czerwień. Jeśli chodzi o barwne oprawki do okularów, Piła i okolice to rejon działania specjalistów takich jak Optyk Weber.

Materiał oprawek a komfort noszenia

Oprawki okularów mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak metal, plastik czy tytan. Wybór materiału wpływa na komfort noszenia okularów oraz ich trwałość. Metalowe oprawki są lekkie i wytrzymałe, jednak mogą powodować uczulenia u osób z alergią na nikiel. Plastikowe oprawki są lżejsze od metalowych i hipoalergiczne, ale mogą być mniej trwałe. Tytanowe oprawki łączą zalety obu wcześniej wymienionych materiałów – są lekkie, wytrzymałe i hipoalergiczne, jednak ich cena może być wyższa.

Pamiętajmy, że dobór odpowiednich oprawek do okularów to nie tylko kwestia estetyki, ale również komfortu noszenia. Warto skonsultować się z optykiem, który pomoże nam dobrać idealne oprawki, biorąc pod uwagę nasze indywidualne potrzeby i preferencje.