Artykuł sponsorowany

Kiedy konieczne jest leczenie kanałowe?

Kiedy konieczne jest leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe to zabieg stomatologiczny, który może uratować ząb przed ekstrakcją. Czy wiesz, kiedy może być konieczne? W tym artykule dowiesz się o sytuacjach, w których leczenie kanałowe jest niezbędne, jak również o tym, jak przebiega ten proces i co warto wiedzieć na temat leczenia kanałowego w Tarczynie.

Przeczytaj również: Kiedy konieczne jest leczenie kanałowe?

Jakie objawy świadczą o potrzebie leczenia kanałowego?

W przypadku silnego bólu zęba, który utrzymuje się przez dłuższy czas, warto udać się do dentysty. Objawy takie jak opuchlizna dziąsła, nadwrażliwość na zimno i gorąco oraz ciemnienie zęba mogą świadczyć o martwicy miazgi. Jeśli zaniedbamy te objawy, może dojść do poważniejszych powikłań, takich jak ropień czy nawet utrata zęba. Warto więc reagować na pierwsze sygnały i nie czekać na dalsze komplikacje. W przypadku podejrzenia martwicy miazgi dentysta może zdecydować o konieczności przeprowadzenia leczenia kanałowego.

Leczenie kanałowe polega na usunięciu martwej miazgi z wnętrza zęba, oczyszczeniu kanałów korzeniowych i wypełnieniu ich odpowiednim materiałem. Na początku zabiegu stomatolog znieczula ząb, aby zapewnić komfort pacjentowi. Następnie otwiera koronę zęba, usuwa miazgę i dokładnie oczyszcza kanały korzeniowe. Po oczyszczeniu kanałów, są one wypełniane gutaperką – materiałem, który zapobiega ponownemu zakażeniu. Na koniec ząb jest odbudowywany za pomocą plomby lub korony.

Czy leczenie kanałowe jest bolesne?

Współczesna stomatologia daje wiele możliwości znieczulenia, dzięki czemu leczenie kanałowe nie musi być bolesne. Zastosowanie odpowiedniego znieczulenia sprawia, że pacjent nie odczuwa bólu podczas zabiegu. Po leczeniu może wystąpić pewien dyskomfort, który jednak ustępuje po kilku dniach. W razie potrzeby można zażyć leki przeciwbólowe.

Jeśli poszukujesz sprawdzonego gabinetu stomatologicznego oferującego leczenie kanałowe w Tarczynie, warto zwrócić uwagę na rekomendacje innych pacjentów oraz doświadczenie lekarzy. Warto wybrać gabinet, który oferuje nowoczesne metody leczenia, takie jak mikroskopowe leczenie kanałowe czy endodoncja pod napięciem. Dzięki temu masz pewność, że Twoje leczenie kanałowe będzie przeprowadzone z zachowaniem najwyższych standardów.