Artykuł sponsorowany

Kiedy odbudowanie zęba jest niemożliwe?

Kiedy odbudowanie zęba jest niemożliwe?

Współczesna stomatologia oferuje wiele możliwości leczenia i odbudowy zębów, jednak nie zawsze udaje się uratować własny ząb pacjenta. W takich przypadkach warto rozważyć implanty zębowe, które stanowią trwałe i estetyczne rozwiązanie problemu braku zęba. Implanty są coraz bardziej popularne i dostępne, a ich zalety przekonują do wyboru właśnie tego sposobu uzupełnienia brakujących zębów.

Przeczytaj również: Czy implant zęba może się nie przyjąć?

Czy każdy może mieć implanty zębowe?

Nie każdy pacjent jest odpowiednim kandydatem na implanty zębowe. Przed przystąpieniem do zabiegu lekarz stomatolog dokładnie ocenia stan zdrowia pacjenta, jego historię chorób oraz stan tkanek jamy ustnej. Istnieją pewne przeciwwskazania do wykonania implantacji, takie jak niekontrolowane cukrzycy, choroby autoimmunologiczne, niewydolność nerek czy serca, a także przyjmowanie leków wpływających na proces gojenia. Ponadto, istotne jest również wystarczające unaczynienie i grubość kości szczęki oraz żuchwy, które mają wpływ na stabilność implantu.

Przeczytaj również: Jakie są najnowsze osiągnięcia w dziedzinie implantów zębowych i jak wpływają one na jakość życia pacjentów?

Etapowy proces implantacji zęba

Proces odbudowy zęba w Bełchatowie i nie tylko składa się z kilku etapów. Pierwszym z nich jest konsultacja stomatologiczna, podczas której lekarz ocenia stan zdrowia pacjenta i decyduje o możliwości przeprowadzenia zabiegu. Następnie przeprowadza się badania diagnostyczne, takie jak zdjęcia rentgenowskie czy tomografia komputerowa, które pozwalają na dokładne zaplanowanie implantacji. W kolejnym etapie chirurg stomatolog wszczepia implant w kość pacjenta, a po okresie gojenia i osteointegracji (łączenia się implantu z kością) następuje odbudowa protetyczna. Na koniec wykonuje się koronę protetyczną, która przywraca pełną funkcję żucia i estetykę uśmiechu.

Przeczytaj również: Implanty zębowe - kiedy są niezbędne?

Korzyści płynące z wyboru implantów zębowych

Implanty zębowe mają wiele zalet, które przekonują pacjentów do ich wyboru. Przede wszystkim są trwałe i stabilne, co pozwala na komfortowe żucie i mówienie. Ponadto, implanty są biokompatybilne, co oznacza, że nie powodują reakcji alergicznych ani odrzucenia przez organizm. Implanty zębowe nie wpływają negatywnie na sąsiednie zęby, a ich estetyka sprawia, że są praktycznie niewidoczne wśród naturalnych zębów. Warto więc rozważyć implanty jako rozwiązanie w przypadku braku zęba, gdy odbudowa własnego zęba jest niemożliwa.