Artykuł sponsorowany

Co zabrać ze sobą do ośrodka narciarskiego? Lista niezbędnych rzeczy

Co zabrać ze sobą do ośrodka narciarskiego? Lista niezbędnych rzeczy

Nadchodzi zima, a wraz z nią sezon narciarski. Dla wielu Polaków to czas, kiedy wybierają się na białe szaleństwo w górach. Aby dobrze przygotować się do wyjazdu, warto zastanowić się, co spakować do walizki. W tym artykule przedstawiamy listę niezbędnych rzeczy, które warto zabrać ze sobą na narty.

Co zabrać na narty? Przygotuj się do sezonu narciarskiego!

Podstawą każdego wyjazdu narciarskiego jest odpowiedni strój. Przede wszystkim warto zaopatrzyć się w kurtkę i spodnie narciarskie, które będą chroniły przed wiatrem, śniegiem i wilgocią. Ważne jest, aby były one wykonane z materiałów oddychających i wodoodpornych. Ponadto dobrze jest wybrać ubrania z dodatkowymi warstwami izolacji termicznej, które pozwolą utrzymać ciepło podczas jazdy na nartach. Nie zapomnij także o odpowiedniej bieliźnie termoaktywnej oraz skarpetach narciarskich, które zapewnią komfort termiczny stóp.

Głowa i twarz są narażone na działanie mrozu i wiatru podczas jazdy na nartach. Dlatego przed wyjazdem do ośrodka narciarskiego w woj. małopolskim czy gdziekolwiek indziej, warto zaopatrzyć się w ciepłą czapkę oraz komin bądź szalik, który można zakryć twarz. Niezbędne są również okulary narciarskie lub gogle, które chronią oczy przed promieniowaniem UV, śniegiem i wiatrem. Dodatkowo warto zainwestować w kask narciarski, który obecnie jest coraz częściej wymagany na stokach i zwiększa bezpieczeństwo podczas upadków.

Dobrze dobrane rękawice narciarskie to kolejny niezbędny element wyposażenia. Powinny być ciepłe, wodoodporne i wygodne. Warto zwrócić uwagę na modele z dodatkowymi wzmocnieniami na dłoniach oraz paskiem zabezpieczającym przed zgubieniem. Ochraniacze na nadgarstki mogą być przydatne dla osób początkujących lub uprawiających snowboard, gdyż chronią przed kontuzjami podczas upadków. Ponadto warto rozważyć zakup ochraniaczy na kolana i łokcie, które również zwiększają bezpieczeństwo na stoku.

Warto pamiętać o spakowaniu apteczki pierwszej pomocy, która może okazać się niezbędna w razie drobnych urazów na stoku. Powinna zawierać plastry, bandaż, środki dezynfekujące oraz coś przeciwbólowego. Nie zapomnij także o kremie z wysokim filtrem UV do twarzy oraz balsamie do ust, które chronią skórę przed słońcem i mrozem. Warto również zabrać ze sobą mały plecak na drobne rzeczy, takie jak telefon, dokumenty czy przekąski.