Artykuł sponsorowany

Jak przebiega mezoterapia igłowa?

Jak przebiega mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa to zabieg medycyny estetycznej, który zdobywa coraz większą popularność w Polsce. Dzięki niemu można skutecznie odmłodzić skórę, poprawić jej jędrność i elastyczność oraz zredukować zmarszczki. Czy warto zdecydować się na taką terapię? W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej temu zabiegowi, jego przebiegowi oraz efektom, jakie można uzyskać dzięki mezoterapii igłowej.

Przeczytaj również: Czy mezoterapia igłowa to dobry sposób na odzyskanie pięknej skóry?

Na czym polega mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa polega na wprowadzeniu do skóry specjalnych koktajli odżywczych za pomocą cienkich igieł. W zależności od potrzeb pacjenta stosuje się różne substancje aktywne, takie jak witaminy, minerały, aminokwasy czy kwas hialuronowy. Zabieg ten ma na celu stymulację procesów regeneracyjnych skóry, poprawę jej nawilżenia oraz ujędrnienie. Mezoterapia igłowa w Łodzi może być stosowana na twarz, szyję, dekolt oraz dłonie, a nawet na owłosioną skórę głowy w celu pobudzenia wzrostu włosów.

Przebieg zabiegu mezoterapii igłowej

Przed przystąpieniem do zabiegu mezoterapii igłowej, specjalista przeprowadza dokładny wywiad z pacjentem oraz ocenia stan jego skóry. Następnie dobiera odpowiedni koktajl odżywczy, dostosowany do indywidualnych potrzeb. Zabieg zaczyna się od zdezynfekowania skóry i nałożenia znieczulenia miejscowego w postaci kremu. Następnie lekarz wprowadza igły na różne głębokości, w zależności od potrzeb pacjenta i rodzaju użytych substancji. Czas trwania zabiegu wynosi zazwyczaj od 30 do 60 minut.

Czy mezoterapia igłowa jest bolesna?

Wielu pacjentów obawia się bólu podczas mezoterapii igłowej. Jednak warto wiedzieć, że stosowane znieczulenie miejscowe sprawia, że zabieg jest praktycznie bezbolesny. Oczywiście, wrażliwość na ból jest indywidualna, dlatego niektórzy pacjenci mogą odczuwać lekki dyskomfort podczas wprowadzania igieł. Po zabiegu może wystąpić niewielkie zaczerwienienie i obrzęk, które jednak szybko ustępują.

Efekty mezoterapii igłowej

Efekty mezoterapii igłowej są widoczne już po pierwszym zabiegu, jednak w celu utrzymania długotrwałych rezultatów zaleca się serię kilku zabiegów. Skóra staje się bardziej jędrna, nawilżona i promienna, a zmarszczki są mniej widoczne. Mezoterapia igłowa może być stosowana jako samodzielny zabieg odmładzający, ale także jako uzupełnienie innych terapii, takich jak botoks czy wypełniacze. Warto zwrócić uwagę na to, że mezoterapia igłowa daje naturalne efekty, nie powodując przesadzonego napięcia skóry czy utraty mimiki.