Artykuł sponsorowany

Jak przygotować się do zabiegu kriolipolizy?

Jak przygotować się do zabiegu kriolipolizy?

Kriolipoliza to nowoczesna metoda pozbywania się zbędnych centymetrów w talii, dzięki której można skutecznie i trwale usunąć lokalne nagromadzenie tkanki tłuszczowej. Zabieg ten jest nieinwazyjny, bezbolesny i nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji. Warto jednak wiedzieć, jak się do niego odpowiednio przygotować, aby osiągnąć optymalne rezultaty.

Przeczytaj również: Popularne zabiegi w Studio Figura w Krakowie

Co warto wiedzieć o zabiegu kriolipolizy przed jego odbyciem?

Przeczytaj również: Czy liposukcja kawitacyjna wymaga przygotowania?

Przed przystąpieniem do zabiegu kriolipolizy, warto umówić się na konsultację z lekarzem lub specjalistą, który oceni nasz stan zdrowia oraz czy jesteśmy odpowiednimi kandydatami do tego zabiegu. Podczas konsultacji lekarz zbada grubość tkanki tłuszczowej w miejscu planowanego zabiegu oraz omówi z nami oczekiwane rezultaty. Ważne jest również, aby poinformować specjalistę o wszelkich chorobach przewlekłych, alergiach czy przyjmowanych lekach, gdyż mogą one wpłynąć na efektywność zabiegu.

Przeczytaj również: Jakie zabiegi na ciało są polecane przy suchej skórze?

Przed zabiegiem kriolipolizy w Tychach warto zadbać o odpowiednie przygotowanie skóry. Należy unikać stosowania kosmetyków zawierających alkohol oraz substancji drażniących, które mogą podrażnić skórę. Dobrze jest również wykonać delikatny peeling, aby usunąć martwe komórki naskórka i ułatwić przenikanie fali chłodzenia w głąb tkanki tłuszczowej. Warto również unikać nadmiernej ekspozycji na słońce oraz opalania na kilka dni przed zabiegiem, gdyż opalona skóra może być bardziej wrażliwa na działanie chłodzenia.

Aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty po zabiegu kriolipolizy, warto już wcześniej zacząć wprowadzać zdrowe nawyki żywieniowe oraz regularnie uprawiać sport. Zabieg ten nie jest rozwiązaniem dla osób z otyłością czy znaczną nadwagą. W takim przypadku lepiej najpierw skonsultować się z dietetykiem czy trenerem personalnym. Kriolipoliza daje najlepsze efekty u osób prowadzących aktywny tryb życia, które mają problem z lokalnymi nagromadzeniami tłuszczu, np. na brzuchu czy udach.

Ważnym elementem przygotowania do zabiegu kriolipolizy jest utrzymanie odpowiedniego nawodnienia organizmu. Przed zabiegiem warto pić dużo wody, gdyż nawodnione komórki tłuszczowe są bardziej podatne na działanie chłodzenia. Po zabiegu również nie należy zapominać o piciu wody, gdyż przyspiesza to proces usuwania uszkodzonych komórek tłuszczowych z organizmu.