Artykuł sponsorowany

Jakie są metody i możliwości w zakresie korekcji blizn?

Jakie są metody i możliwości w zakresie korekcji blizn?

Blizny mogą być nie tylko nieestetyczne, ale także powodować dyskomfort i ograniczać ruchy. W ostatnich latach, medycyna estetyczna zaczęła oferować coraz więcej skutecznych metod korekcji blizn. Dzięki nowoczesnym technikom, możemy pozbyć się niechcianych śladów na skórze i poprawić jej wygląd.

Laserowe usuwanie blizn

Jedną z najpopularniejszych metod korekcji blizn jest terapia laserowa. W zależności od rodzaju blizny i głębokości uszkodzenia skóry, stosuje się różne rodzaje lasera. Lasery frakcyjne są szczególnie skuteczne w przypadku blizn potrądzikowych, rozstępów czy blizn pooperacyjnych. Działają one poprzez stymulowanie procesu regeneracji skóry, co prowadzi do zmniejszenia widoczności blizn. Laserowe usuwanie blizn jest bezpieczne i mało inwazyjne, a efekty są widoczne już po kilku zabiegach.

Mikronakłucia – mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to kolejna metoda korekcji blizn na Śląsku, polegająca na wprowadzeniu substancji aktywnych w głąb skóry za pomocą cienkich igieł. Podczas zabiegu stosuje się koktajle zawierające witaminy, aminokwasy, kwas hialuronowy i inne składniki, które stymulują procesy regeneracji skóry. Mikronakłucia pobudzają produkcję kolagenu i elastyny, co prowadzi do wypełnienia ubytków i wygładzenia powierzchni blizn. Mezoterapia igłowa jest szczególnie polecana w przypadku blizn atroficznych, czyli takich, które są wklęsłe.

Peeling chemiczny

Peeling chemiczny to metoda polegająca na kontrolowanym złuszczaniu naskórka za pomocą substancji chemicznych. W zależności od głębokości działania, peeling może być powierzchowny, średniogłęboki lub głęboki. Peeling chemiczny pomaga zredukować widoczność blizn, poprawić koloryt skóry i wygładzić jej powierzchnię. W przypadku blizn potrądzikowych często stosuje się peelingi z kwasem salicylowym lub glikolowym. Peeling chemiczny jest zabiegiem bezpiecznym, jednak wymaga odpowiedniego przygotowania skóry przed zabiegiem oraz właściwej pielęgnacji po jego wykonaniu.

Wypełniacze skórne

W przypadku blizn wklęsłych, takich jak blizny potrądzikowe czy po ospie wietrznej, można zastosować wypełniacze skórne. Wypełniacze, takie jak kwas hialuronowy, są bezpieczne i biodegradowalne, co oznacza, że są wchłaniane przez organizm z czasem. Wstrzyknięcie wypełniacza pod bliznę powoduje jej uniesienie i wyrównanie z otaczającą skórą. Efekt jest natychmiastowy, ale zabieg należy powtarzać co kilka miesięcy, aby utrzymać efekt.